Menu Zavrieť

Začiatkom roku 2015 prišla myšlienka zorganizovať preteky horských bicyklov v našom okolí.

Vhodným partnerom pre nás bol mestský bežecký oddiel MBO Strážske, ktorý samozrejme naše prvé podujatie podporil a zastrešil.

Na 0. ročníku sa zúčastnilo cez 70 jazdcov ktorí úspešne a bez väčších zranení odjazdili takmer 25 km dlhú trať vedenú cez blízke obce, išlo sa po cestách, poľných a lesných cestách ale prešli sa aj úseky po turistickom chodníku. Po úspešnom nultom ročníku sme ešte skúsili niečo iné a neobvyklé a tým bol nočný pretek „Laborecká MTB Night Riders“ kde sa zúčastnilo 18 jazdcov a odskúšali si nástrahy nočnej jazdy na bicykli.

Po úspešnom, dalo by sa povedať štartovacom roku kde sme sa snažili dať dokopy tím ľudí ktorí budú v pretekoch a nie len pretekoch pokračovať aj v ďalších rokoch začalo vznikať občianske združenie, web stránka a  samozrejme prípravy na ďalší ročník pretekov Laborecká MTB.

Cieľom občianského združenia Laborecká MTB je podpora a rozvoj horskej cyklistiky. Cieľom občianskeho združenia taktiež vytváranie nových cyklotrás, značenie náučných chodníkov a rozvoj cestovného ruchu a turistiky na regionálnej, ako aj na celoštátnej úrovni.